Aktualności

3 listopada 2018

W naszej ofercie badań znajdziecie Państwo również

Oznaczanie przeciwciał przeciwko peroksydazie  (anty-TPO).

Badanie to przydatne jest w diagnostyce chorób autoimmunologicznych tarczycy.

Przeciwciała przeciwko peroksydazie  (anty-TPO) są  przeciwciałami własnymi organizmu swoistymi w stosunku do peroksydazy tarczycy (TPO), jednego z trzech antygenów tarczycy, które odgrywają rolę w chorobach autoimmunologicznych tarczycy. Przeciwciała anty-TPO uczestniczą w mechanizmie uszkadzaniu tkanki gruczołowej tarczycy, prowadzącym do niedoczynności w następstwie zapalenia typu Hashimoto i w zanikowym zapaleniu tarczycy.

Koszt badania 35 zł, czas oczekiwania: 1 dzień

 

Posted in Aktualności by kacperadmin
4 października 2018

Badanie ma na celu wykrycie pasożyta (roztocza) będącego przyczyną stanu zapalnego.

Nużeniec wywołujący stan zapalny i chorobę zwaną nużycą (Demodex sp.), należy do roztoczy i tak jak inne gatunki powszechnie występuje w naszym środowisku, a ulubionym miejscem jego bytowania jest twarz: pory łojowe i meszki włosowe na czole, nosie, podbródku, policzkach, rzęsach. Do zakażenia nużeńcem dochodzi bardzo łatwo za pośrednictwem zakażonych ubrań, gąbek, ręczników, zakażonych kosmetyków, pościeli czy koców. W zaawansowanej nużycy charakterystycznym objawem jest obfite wypadanie rzęs, brwi, włosów, chroniczny stan zapalny powiek i spojówek (opuchnięcie, świąd, zaczerwienienie, pieczenie, łzawienie, wysięk ropny), rozszerzenie naczyń krwionośnych skórnych, plackowate zaczerwienienie skóry.

Badanie przydatne w rozpoznawaniu demodekozy ocznej oraz w różnicowaniu  nużycy i trądziku różowatego, łojotokowym zapaleniem skóry i meszków włosowych.

Koszt badania – 35 zł

Materiał pobierany jest od poniedziałku do piątku

Posted in Aktualności by konrad
29 maja 2018

SZANOWNI PACJENCI!

Zapraszamy do naszego Laboratorium na badanie poziomu WITAMINY D 3.

 

PRZYPOMINAMY

Ocena poziomu całkowitej 25-hydroksy witaminy D – witaminy 25(OH)D jest przydatna  w przebiegu zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej, w tym chorób metabolicznych tkanki kostnej oraz w zatruciu witaminą D. Wskazaniem do oznaczenia 25-OH witaminy D jest również monitorowanie leczenia niedoboru witaminy D. Oznaczenie zazwyczaj wykonuje się 3 miesiące po rozpoczęciu terapii, a następnie po uzyskaniu optymalnego stężenia witaminy w surowicy – co 6 miesięcy

ROLA WITAMINY D

Jest to witamina, która  wspomaga działanie układu odpornościowego, pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu ,wspomaga utrzymanie zdrowych kości, mięśni i zębów oraz bierze udział w procesie podziału komórek.

Witamina D w diecie występuje w niewielkich ilościach (z wyjątkiem tłustych morskich ryby)

Teoretycznie powinniśmy bez problemu syntetyzować jej odpowiednią dawkę w skórze podczas ekspozycji na słońce. Niestety w naszej szerokości geograficznej mamy na to nie więcej niż  2 -3 miesiące.

Biorąc pod uwagę źródło  pozyskiwania witaminy D jakim jest słońce, musimy mieć również na uwadze nasz tryb życia (a przede wszystkim pracy), długie przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych, ograniczoną aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, stosowanie kremów z filtrem blokujących naturalną syntezę skórną.
Tutaj z pomocą przychodzi nam badanie poziomu witaminy D.

Od 1 stycznia wykonujemy badania poziomu witaminy D3 w cenie promocyjnej: 45 zł.

Posted in Bez kategorii by kacperadmin
1 lipca 2017

Nasze Laboratorium zaprasza również do skorzystania z oferty

Karty Identyfikacyjnej Grupy Krwi – Krew Karta

Czym jest Karta Identyfikacyjna Grupy Krwi?

Karta Identyfikacyjna Grupy Krwi jest dokumentem wiarygodnie poświadczającym grupę krwi jej posiadacza. Wzór karty jest zgodny z przepisami prawa i posiada akceptację Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Karta zastępuje dawny wpis grupy krwi do dowodu osobistego.

Oznaczenie grupy krwi oraz wydruk karty wykonujemy w naszym Laboratorium.

Zasady wydawania karty:

  • Standardowa procedura oznaczenia grupy krwi do wpisu na kartę (dwa oznaczenia grupy + karta) – 50 zł
  • Jeśli pacjent posiada jedno oznaczenie grupy krwi potwierdzone wynikiem badania proponujemy drugie oznaczenie z wpisem na kartę – 47 zł
Posted in Aktualności by kacperadmin